среда, 29 апреля 2009 г.

Програма для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів (12-річна школа).

Автори: Завадський І.О., Дорошенко Ю.О. та Потапова Ж.В. (Науково-методичний журнал «Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах» № 2-3, 2008 р. Науково-методичний журнал "Комп'ютер у школі та сім'ї" № 6, 2008 р.)

Інформатика. Навчальна програма для учнів 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів

Пояснювальна записка

Програма розрахована на вивчення інформатики 9 класі основної школи в обсязі 1 година на тиждень. Автори виходили з припущення, що до 9 класу учні не вивчали інформатики (це відповідає типовим навчальним планам).


Мета і завдання профільного навчання інформатики
Метою курсу є формування в учнів теоретичної бази знань з основ інформатики, умінь і навичок ефективного використання сучасних комп'ютерно-інформаційних технологій у своїй діяльності, що має забезпечити формування у випускників основної школи основ інформаційної культури та інформатично-комунікативної компетентності.

Завданнями курсу є:
· формування в учнів бази знань, умінь і навичок, необхідних для кваліфікованого та ефективного використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-пізнавальній діяльності та повсякденному житті;
· розвиток в учнів уміння самостійно опановувати та раціонально використовувати програмні засоби різного призначення, цілеспрямовано шукати й систематизувати інформацію, використовувати електронні засоби обміну даними;
· формування в учнів уміння застосовувати інформаційно-комунікаційні технології з метою ефективного розв’язання різноманітних завдань щодо отримання, обробки, збереження, подання інформації, які пов’язані з майбутньою професійною діяльністю в умовах інформаційного суспільства.

Структура навчальної програми
Навчальна програма складається з:
· пояснювальної записки, де визначено мету та завдання навчання інформатики, охарактеризовано структуру навчальної програми, вказано особливості організації навчання інформатики у профільній школі, критерії оцінювання навчальних досягнень, а також наведено рекомендації щодо викладання навчального матеріалу за програмою;
· змісту навчального матеріалу та вимог щодо рівня навчальних досягнень учнів;
· додатків, де вказано перелік курсів за вибором, які можуть доповнювати даний курс, та перелік методичної літератури.
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
У наведеній нижче таблиці вказано критерії, за якими визначається рівень навчальних досягнень учня та відповідний бал. Слід вважати, що знання, уміння та навички учня відповідають певному рівню навчальних досягнень, якщо вони відповідають критерію, вказаному для цього рівня, та критеріям для всіх попередніх рівнів.

повний зміст http://www.ciit.zp.ua/menu_r2/programs/index.html

1 комментарий:

Alla комментирует...

Я считаю, что нужно вначале поработать, что бы иметь мнение. А вообще-то очень хочется хороший учебник.